اقامتگاه بوم گردی کاریز - مقالات: دسته های زاغ بور 

بخش های مقالات
صفحه اصلی مقالات » جاذبه‌های گردشگری » دسته های زاغ بور

دسته های زاغ بور
زاغ بور (در تمام دنیا به نام زاغ ایرانی شناخته می شود) پرنده ای است بیابانی بار رنگ نارنجی و هم خانواده ی کلاغ ها. این پرنده در بخشهای بیابانی ایران و از جمله کویر های انارک قابل رویت است. بیشتر روی زمین و بوته های قیچ دیده می شود. هنگام فرار، دویدن و پرواز های کوتاه را ترجیح می دهد. برخلاف کلاغها، علاقه ای به اشیاء براق نداشته و دانه های مختلف را جمع آوری و پنهان می کند. طول پرنده در حدود 25 سانتیمتر بوده و زیبایی خیره کننده ای دارد. سر بالهای پرنده به رنگ مشکی است که در زیر نور خورشید بازتابهای سبز و آبی دارد. دسته های این پرنده را صبح ها ساعت 11 و بعد از ظهر ها ساعت 15 می توان در 15 کیلومتری جاده چوپانان به اردکان مشاهده کرد.


جهت مشاهده این گونه جانری در منطقه حیاط وحش عباس آبادبا ما در تماس باشید.
جهت هماهنگي، دريافت اطلاعات و رزرو اقامتگاه و شرکت
در برنامه‌هاي تور‌ها و استفاده از راهنماي محلي با ما در تماس باشيد


09139666066صديقيگروه گردشگری کویر انارک
متشکل از افراد علاقه مند و مجرب در زمینه گردشگری می باشد که ضمن ساماندهی و راهنمایی علاقه مندان به کویر، بافت و فرهنگ مردم انارک، همراه آموزش مسائل مربوط به این منطقه جغرافیایی وبا ایجاد محیطی امن و شاد، خستگی و روزمرگی را از آنان دور خواهند کرد.

ما در قبال وقت گردشگران احساس مسئولیت نموده و طی چند روز اقامتتان در کویر، با تمامی امکانات موجود، شما را به سوی اهدافتان راهنمایی خواهیم نمود.

آدرس :استان اصفهان- شهرستان نایین- بخش انارک- دهستان چوپانان- روستای آشتیان . تاسیس 1390